Elérhetőségek

Nagykállói Általános Iskola
4320 Nagykálló,
Szabadság tér 5-8.

Intézményvezető:
Dubász Éva

Telefon/Fax: (42) 563-000
E-mail: nkallo.alt.i@gmail.com
Fenntartó: Nyíregyházi Tankerületi Központ


Képek
009 014 017 kep_7

Környezetvédemi vetélkedő

 

A Bökönyi Barota Mihály Általános Iskola a Barota napok keretében többféle vetélkedőt is rendezett. Iskolánk az „Azért a víz az úr…” elnevezésű környezetvédelmi vetélkedőn vett részt. Egy iskolából csak egy csapat nevezhetett, ami egy ötödikes, egy hatodikos, egy hetedikes és egy nyolcadikos tanulóból állt. A vetélkedő egyik témáját a ramsari egyezmény keretében hirdették meg. A tanulók a tanulmányi eredményük és a szorgalmuk alapján lettek kiválasztva. Több hetes gyakorlás után indultunk a versenyre. A felkészülés során a tanulók jól megtanulták a hazánkban a ramsari egyezményhez csatlakozott vizes természetvédelmi területeket, felismerik az összes vízimadarat. Ennek még biztosan hasznát veszik majd hasonló vetélkedőn.

Iskolánkat Kovács Dominik 5.c, Osikóczki Nándor 6.b, Erdei Emese 7.a és Bandur Anna 8.b osztályos tanulók képviselték. A verseny nagyon jó hangulatban folyt, a tanulók jól érezték magukat, mindegyikük egyformán részt vett a munkában. Amíg az eredményhirdetésre várakoztunk, a gyerekek mandalákat színezhettek, magyar népmesét nézhettek és nagyszerű vendéglátásban részesültek. A közös munka és felkészülés eredményeként második helyezést értek el.

Gratulálunk a nagyszerű eredményhez!