Elérhetőségek

Nagykállói Általános Iskola
4320 Nagykálló,
Szabadság tér 5-8.

Intézményvezető:
Dubász Éva

Telefon/Fax: (42) 563-000
E-mail: nkallo.alt.i@gmail.com
Fenntartó: Nyíregyházi Tankerületi Központ


Képek
009 014 017 kep_7

Iskolánk 7. évfolyamos diákjai osztályfőnöki óra keretében megtekintették a Mátészalkai Szakképzési Centrum Kállay Rudolf Szakközépiskolájának tornatermében felállított drogprevenciós interaktív kiállítást. Tanulóink már sokszor vettek részt drogprevenciós előadásokon, de interaktív kiállításban még nem volt részük. Kiss Bernadett tanárnő vezetett bennünket végig az „élet labirintusában”, ahol bemutatta, hogy döntéseink hová juttathatnak minket. Az életben sokszor állunk válaszút előtt és a gyerekeknek is meg kell tanulniuk, hogy jó döntéseket hozzanak és azokon a kapukon menjenek át, amelyek a boldog, egészséges, kiegyensúlyozott, káros szenvedélyektől mentes élet felé visznek. A fiatalabb nemzedék már széleskörű ismerettel rendelkezik az internet világának köszönhetően, ezért is fontos, hogy figyelmeztessük őket a veszélyekről, és tudjanak, merjenek jó irányban maradni. A kiállításon is bemutatták, hogy sajnos van olyan fázis, amikor már nincs visszaút. A Tiszavasvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum által életre hívott drogprevenciós kiállításnak köszönhetően életszerűen megmutatták tanulóinknak a káros szenvedélyek által okozott függőség következményeit.

Köszönjük a Mátészalkai Szakképzési Centrum Kállay Rudolf Szakközépiskolájának a lehetőséget a kiállítás megtekintésére és Kiss Bernadett tanárnőnek az élményszerű tárlatvezetést!

 Rákóné Borsy Éva, Sándorné Lelesz Klára és Kovács József osztályfőnökök