Elérhetőségek

Nagykállói Általános Iskola
4320 Nagykálló,
Szabadság tér 5-8.

Intézményvezető:
Dubász Éva

Telefon/Fax: (42) 563-000
E-mail: nkallo.alt.i@gmail.com
Fenntartó: Nyíregyházi Tankerületi Központ


Képek
009 014 017 kep_7

Iskolánk tanulói történelmi vetélkedő keretében emlékeztek meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hőseiről.

A 171 évvel ezelőtti pesti forradalom napján, majd az azt követő szabadságharc során a nemzet egy emberként állt ki a szabad Magyarországért. Hittek abban, hogy megtörhetik az akkor már 300 éves Habsburg elnyomást, és képesek lehetnek a nemzet sorsát saját maguk alakítani. Ők, az 1848/49-es esztendő hősei, valamint a forradalom és szabadságharc eseményei elevenedtek meg azon a vetélkedőn, amelyet tíz csapat részvételével tartottunk meg iskolánkban 2019. március 12-én. A közel két órás vetélkedőn a hetedikes és nyolcadikos diákok érdekes és változatos feladatok megoldásán keresztül adtak számot megszerzett ismereteikről. Többek között keresztrejtvény, totó, hibás szöveg javítása, betűkirakó és egyéb feladványok tették próbára diákjaink tudását.

A verseny végén az Erdei Emese és Kiss Virág alkotta 7.a osztályos csapat állhatott fel a képzeletbeli dobogó legfelső fokára, kevéssel megelőzve a 8.b osztályos Piránszki Pannát és Bodnár Dorinát, akik így a második helynek örülhettek. A harmadik helyen Kovács Flóra és Demendi Viktória 7.b osztályos tanulók végeztek.