Elérhetőségek

Nagykállói Általános Iskola
4320 Nagykálló,
Szabadság tér 5-8.

Intézményvezető:
Dubász Éva

Telefon/Fax: (42) 563-000
E-mail: nkallo.alt.i@gmail.com
Fenntartó: Nyíregyházi Tankerületi Központ


Képek
009 014 017 kep_7

A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amit elsősorban az angolszász országokban tartanak meg október 31. éjszakáján, bár mára már az egész világon elterjedt.

A belsejében mécsessel világító töklámpás, az úgynevezett Jack-lámpa lett az idők folyamán Halloween legfontosabb szimbóluma, amely kettős célt szolgált: egyrészt távol tartotta a gonosz szellemeket, másrészt így világítottak a halottak szellemeinek, hogy azok hazatalálhassanak.

Amerikában Halloweenkor az ajtó előtt jelmezbe öltözött gyerekek jelennek meg, akik Trick or treat! szabadon fordítva:  “Csokit vagy csalunk!” kiáltással szólítják fel a lakókat állásfoglalásra. Általában a gyerekek édességet kapnak, a felnőttek pedig jót szórakoznak.

Iskolánkban is megrendezésre került a Halloween-i játékos délután felső tagozatos tanulóink számára. A gyerekek rémisztő jelmezekbe öltöztek, rejtvényeket és szórakoztató ügyességi feladatokat oldottak meg. Az általuk készített töklámpások díszítették a termet.

Örülünk, hogy egy kellemes délutánt tölthettünk együtt diákjainkkal!

Angol nyelvet tanító pedagógusok